Aktualności

Roman Marcinek, „Energia fotowoltaiczna w obiektach zabytkowych. Doświadczenia Europy Zachodniej”.

[Grafika. U góry zdjęcie prof. Z. Myczkowskiego, poniżej, na niebieskim tle biały napis: Roman Marcinek, Problemy fotowoltaiki w świetle doświadczeń zachodniej Europy. Obok logo SKZ i NIKZ.]

Roman Marcinek w trakcie seminarium „Nowoczesne technologie w służbie zabytków” wygłosił prezentację pt. „Energia fotowoltaiczna w obiektach zabytkowych. Doświadczenia Europy Zachodniej”. Zapraszamy do przeczytania artykułu powstałego na podstawie wystąpienia i zapoznania się z problematyką rozwijających się odnawialnych źródeł energii oraz coraz bardziej stanowczych zaleceń Komisji Europejskiej w tym zakresie.

9 lutego 2023 roku w Zamku w Łańcucie odbyło się seminarium „Nowoczesne technologie w służbie zabytków”. Wydarzenie to skierowane było do wojewódzkich konserwatorów zabytków oraz ekspertów zaangażowanych w ochronę polskiego dziedzictwa (więcej na temat seminarium tutaj).

W trakcie jego trwania uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów specjalistów – historyka Romana Marcinka oraz profesorów Politechniki Krakowskiej: Marcina Furtaka i Zbigniewa Myczkowskiego.

Roman Marcinek wygłosił prezentację „Energia fotowoltaiczna w obiektach zabytkowych. Doświadczenia Europy Zachodniej”, zwracając uwagę na ogromny potencjał wciąż rozwijających się odnawialnych źródeł energii oraz coraz bardziej stanowcze w tym temacie zalecenia Komisji Europejskiej.

Tekst Romana Marcinka dostępny jest poniżej. Zachęcamy do lektury!

PDF, 398.5KB

R. Marcinek, Energia fotowoltaiczna w obiektach zabytkowych.

Wróć do wszystkich aktualności