Renowacja robi robotę!
85% badanych
78 tys. zabytków
Czy zabytki są ważne?

Tak twierdzą Polacy! Aż 85% z nas uważa, że ochrona zabytków jest ważna dla Polski. A mamy co chronić – prawie 78 tysięcy obiektów wpisanych do rejestru zabytków.

Żyła złota!

Prawie 90% Polaków twierdzi, że zabytki są szansą dla ich miejscowości. Mogą stać się ważnym źródłem dochodów dla regionu i jego mieszkańców!

Prawie 90% Polaków…
…twierdzi, że zabytki są szansą dla ich miejscowości. Mogą stać się ważnym źródłem dochodów dla regionu i jego mieszkańców!

Renowacja może zamienić zniszczony i zapomniany obiekt w hotel, restaurację czy muzeum. Tak powstają nowe miejsca pracy a budynek zaczyna na siebie zarabiać.

Czym skorupka za młodu nasiąknie?

Wycieczki, lekcje muzealne, zwiedzanie zamków i pałaców – to wszystko pamiętamy ze szkoły. Co później? Zabytek jest atrakcyjny, gdy w jego przestrzeni dzieje się coś ciekawego – zwłaszcza wydarzenia, w których możemy uczestniczyć wspólnie.

A teraz czas na zabytkowanie!

Dobrze odnowiony zabytek ma nam wiele do zaoferowania. To nie tylko opowieść o przeszłości, ale też miejsce do spędzania wolnego czasu i zacieśniania więzi.

Nie ma lepszego sposobu, by zaszczepić w dzieciach bakcyla historii od zabrania ich w miejsca pełne legend
Czy jest coś bardziej romantycznego od oświadczyn w starym parku, będącym świadkiem miłosnych schadzek w poprzednich epokach?
Dobre miejsce na…
wróc do strony głównej
zobacz więcej
wróc do strony głównej
zobacz więcej
Czym może wyróżnić się Twoja miejscowość?

Dokoła nas jest wiele zabytkowych miejsc, którym warto dać drugie życie! Bez względu na to, czy jest to kamienica, budynek dawnej szkoły, czy stara fabryka, warto o nie zadbać, ponieważ sprawiają, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju.

Renowacja robi robotę!

Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków powstał, żeby pomóc dbać o miejsca, które opowiadają naszą historię (te wielką i te mniejsze).

Co robimy?
Sprawiamy, że odbudowa, rewitalizacja i rewaloryzacja zabytków mogą się zadziać!
Wspieramy innych w uzyskaniu finansowania na prace konserwatorskie.
Dzielimy się wiedzą naszych ekspertów!
Prowadzimy badania i szukamy nowych rozwiązań w zakresie konserwacji.

#RenowacjaRobiRobote

Więcej informacji na nikz.pl