magnifier
25 marca 2024

NIKZ dla zabytków: badania konserwatorskie Czerwonych Koszar w Ostródzie

Fot. Jerzy Szałygin / NIKZ

Fot. Jerzy Szałygin / NIKZ

Fot. Jerzy Szałygin / NIKZ

Fot. Jerzy Szałygin / NIKZ

Kompleksowe badania konserwatorskie Czerwonych Koszar w Ostródzie

Status projektu: zakończony

Miejsce: Ostróda, woj. warmińsko-mazurskie

Czas trwania: 2022 r.

Wydział realizujący projekt: Wydział Realizacji Projektów NIKZ

Partnerzy / Współorganizatorzy: badania zostały wykonane za zgodą ówczesnego właściciela obiektu – Agencji Mienia Wojskowego

Opis:  Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Olszynie wskazał na potrzebę przeprowadzenia badań konserwatorskich zespołu budowlanego koszar piechoty, tzw. Czerwonych Koszar, położonych przy ulicy 1-Dywizji i Grunwaldzkiej w Ostródzie. Obiekt jest własnością Agencji Mienia Wojskowego i został wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-4679. Z uwagi na historyczny charakter obiektu i unikatowość kompleksu na tle innych tego typu obiektów w Polsce NIKZ zlecił przeprowadzenie kompleksowych badań konserwatorskich obiektu.

Zrealizowane cele projektu: efektem projektu jest dokumentacja z przeprowadzonych badań zawierająca dokumentację fotograficzną oraz szczegółowy opis stanu zachowania wnętrz i elewacji, wnioski i wytyczne z badań konserwatorskich określające pierwotny wygląd obiektów wraz z ich wyposażeniem oraz proponowany program prac konserwatorskich.

Efekty projektu do wykorzystania na przyszłość: uzyskana dokumentacja pozwoli właścicielowi Koszar uzyskać pozwolenia na prowadzenie prac konserwatorskich w obiekcie.

Udostępnij wpis w mediach społecznościowych

Zobacz również

Zainteresuj się innymi wpisami

Zobacz wszystkie wpisy
Skip to content