magnifier
10 marca 2023

Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków nowym wydawcą czasopisma „Spotkania z Zabytkami”

3 marca 2023 r. p.o. Dyrektor Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków, dr Michał Laszczkowski, podpisał umowę o przejęciu wydawnictwa czasopisma „Spotkania z Zabytkami” z Dominikiem Jagiełłą, Prezesem Fundacji Hereditas.

„Spotkania z Zabytkami” to czasopismo poświęcone tematyce historii i ochrony zabytków oraz obiektów dziedzictwa narodowego, bardzo dobrze znane zarówno profesjonalistom jak i sympatykom…, ukazujące się nieprzerwanie od 1977 roku.

Magazyn zdobył sympatię czytelników ze względu na swoje wartościowe treści, które przeznaczone są nie tylko dla profesjonalistów – przedstawicieli służb konserwatorskich, instytucji kultury czy uczelni, ale także dla właścicieli zabytkowych obiektów oraz wszystkich osób interesujących się historią oraz ochroną zabytków na co dzień.

Informacje pojawiające się na łamach „Spotkań z Zabytkami”, mimo, że pisane przez ekspertów w swoich dziedzinach, podawane są w niezwykle interesujący i przystępny sposób. Ponadto zagadnienia przedstawiane są z perspektywy różnych dziedzin, takich jak m.in. historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, archeologia czy kulturoznawstwo.

Fundacja Hereditas była wydawcą „Spotkania z Zabytkami” przez ostatnich trzynaście lat istnienia periodyku. Teraz jej rolę przejmie Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków.

Trzy kolejne numery czasopisma ukażą się jeszcze w dotychczasowej formie, a od czerwca br. czytelnicy będą mogli zobaczyć „Spotkania z Zabytkami” w całkiem nowej odsłonie.

Udostępnij wpis w mediach społecznościowych

Zobacz również

Zainteresuj się innymi wpisami

Zobacz wszystkie wpisy
Skip to content