magnifier
02 października 2023

Nowy numer magazynu „Spotkania z Zabytkami” już w sprzedaży

Nowy numer magazynu „Spotkania z Zabytkami”, otwarty

Nowy numer magazynu „Spotkania z Zabytkami”, otwarty na artykule: Okręty z cegły i cementu na lądzie

Nowy numer magazynu „Spotkania z Zabytkami”. Otwarty na artykule: Jak wskrzesić smak

Nowy numer magazynu „Spotkania z Zabytkami”. Otwarty na artykule: Zegary to moi pacjenci.

Trzech wielkich fotografów – ojciec, syn i wnuk. Jesienno-zimowe wydanie „Spotkania z Zabytkami” otwiera wywiad z Wojciechem, Maciejem i Filipem Plewińskimi, którzy opowiedzieli o swoich – nierzadko krętych – ścieżkach odkrycia miłości do fotografii. W nowym numerze kwartalnika Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków czytelnicy poznają też m.in. nowe oblicze Jacka Malczewskiego, dowiedzą się, jak zbudowane było pole elekcyjne, a także czym była Radiostacja Babice dla niepodległościowego projektu Polski.

2 października swoją premierę miał ósmy numer wydawanego przez Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków kwartalnika „Spotkania z Zabytkami” – już po raz drugi w nowej, odświeżonej formule. Redaktor naczelny Marcin Pieszczyk wraz z zespołem ponownie zaprasza czytelników na wycieczkę po Polsce, wytyczając nietypowe i oryginalne szlaki: od przeprawy nad Młynówką w Kłodzku, która pozwala poczuć się jak na praskim moście Karola, po wizytę u dawnego „króla cynku” w elektrociepłowni Szombierki, gdzie od 2022 roku trwają prace remontowe przywracające kompleksowi dawny blask.

„Spotkania z Zabytkami” to również rozmowy z ludźmi, którzy w dziedzictwie kulturowym odnaleźli pasję i sposób na życie. „Uwielbiam każdy pokój, ale najbardziej lubię siedzieć na dachu” – mówi Arturowi Zaborskiemu aktor Maciej Musiałowski, który od niedawna jest posiadaczem zamku w dolnośląskich Domanicach. W nowym numerze pisma czytelnicy zostaną oprowadzeni po klasycystycznych komnatach, dowiadując się, jak wyglądała współpraca Musiałowskiego z konserwatorami zabytków, skąd pomysł na przeprowadzkę w kilkusetletnie mury, a także jak wyobraża sobie rolę domanickiego zamku w przyszłości. O swoim wkładzie w kształtowanie nowego obrazu innej rezydencji opowiada również Maciej Nowicki, szef kuchni Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i poszukiwacz zapomnianych smaków. W pałacowej kuchni wskrzesza on zapomnianą kuchnię staropolską, prezentując odwiedzającym jej nieznane szerzej oblicze.

Ósmy numer magazynu „Spotkania z Zabytkami” dostępny jest w sprzedaży stacjonarnie w salonach Empik lub za pośrednictwem strony internetowej sklepu. Więcej informacji poświęconych najnowszemu wydaniu znajduje się tutaj oraz w mediach społecznościowych – na Facebooku oraz Instagramie magazynu.

Udostępnij wpis w mediach społecznościowych

Zobacz również

Zainteresuj się innymi wpisami

Zobacz wszystkie wpisy
Skip to content