Dlaczego Henryk Marconi, jeden z najwybitniejszych architektów pierwszej połowy XIX wieku, który działał na terenie Rzeczypospolitej, nie poważał architektury (neo)gotyckiej? Na czym polegała powojenna polska „gorączka złota” i czy można dostać obsesji na punkcie… rzeźby? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, biegnijcie do kiosków i pozwólcie się zabrać do świata „Spotkań z Zabytkami”!
Redaktor naczelny Marcin Pieszczyk wraz ze swoim Zespołem po raz kolejny przygotował mnóstwo interesujących wywiadów, niesamowitych zdjęć i wciągających artykułów, zapewniając swoim Czytelnikom pasjonującą lekturę na długie godziny. W najnowszym, kwietniowym numerze przeczytamy m.in. o podwarszawskich świdermajerach, o „lewitującej” porcelanie na Zamku Królewskim na Wawelu i o tym, dlaczego współczesne społeczeństwa nie potrafią istnieć bez muzeów. Nowy numer magazynu „Spotkania z Zabytkami” w sprzedaży już od 29 marca.
Ponadto w najnowszym numerze:
- porozmawiamy przy kawie z Grzegorzem Turnauem w słynnym lokalu u Noworolskiego, o tym, dlaczego pustoszeją centra wielkich miast,
- dowiemy się, w jaki sposób księżna Daisy przyczyniła się do popularności dolnośląskich koronek,
- zastanowimy się wraz z prof. Piotrem Kordubą, czy Magdalena Abakanowicz mogła urodzić się gdzie indziej,
- Krzysztof Zanussi opowie nam, w jaki sposób jego zdaniem zabytki łagodzą szok współczesności.
Magazyn „Spotkania z Zabytkami” dostępny jest w ponad 3 OOO punktach sprzedaży u wybranych dystrybutorów, w salonach sklepów sieci Empik oraz za pośrednictwem strony internetowej Prenumerata24.pl.
Nr 2/2024 (kwiecień/czerwiec) już w sprzedaży! KUP TERAZ!
„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsce. Pierwszy numer, ze słynną „Damą z łasiczką” na okładce, ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa. Od numeru 7/2023 ukazuje się w nowej odsłonie jako blisko 200-stronicowy kwartalnik. Więcej na temat nowej odsłony magazynu znajdziesz tutaj.
Zachęcamy także do obserwowania profili społecznościowych „Spotkań z Zabytkami” na Facebooku oraz Instagramie.