magnifier
03 lipca 2023

Obchody 20-lecia Ustawy o ochronie o zabytków czas zacząć!

20 lat ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami

Zmiany wprowadzone przed dwudziestu laty pozwoliły zintegrować działania renowacyjne i rewitalizacyjne na terenie całego kraju. Przyczyniły się one również do zachowania wielu ważnych obiektów historycznych. Wypadająca w tym roku rocznica 20-lecia obowiązywania przepisów to dobry moment na refleksję i wskazanie nowych celów.

W dniach 3–4 lipca 2023 r. w sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się konferencja zorganizowana z okazji 20. rocznicy Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Organizatorami wydarzenia są Departament Ochrony Zabytków MKiDN oraz Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków.

W trakcie dwudniowego wydarzenia zaplanowanych zostało m.in. osiem paneli dyskusyjnych, a także wręczenie medali i odznaczeń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

W obchodach uczestniczyć będą przedstawiciele instytucji kultury, wojewódzkich urzędów konserwacji zabytków i organizacji pozarządowych. Gościem specjalnym będzie Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego dr Jarosław Sellin, który wręczy konserwatorom i naukowcom medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Udostępnij wpis w mediach społecznościowych

Zobacz również

Zainteresuj się innymi wpisami

Zobacz wszystkie wpisy
Skip to content