magnifier
14 lipca 2023

Ogłoszenie wyników pierwszego etapu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków MKiDN

Przeszło 2,5 miliarda złotych zostało przyznanych na realizację ponad 4800 zadań w ramach I etapu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński ogłosił dzisiaj podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim wyniki pierwszego etapu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

W jego ramach finansowane będą prace przy obiektach wpisanych do ewidencji lub rejestru zabytków oraz będących w posiadaniu jednostki samorządu terytorialnego lub jednostki organizacyjnej podległej jednostce samorządu terytorialnego.

Innym istotnym kryterium wyboru projektów do programu była wartość zabytkowa obiektu oraz kwestia oddziaływania społecznego:

„W pierwszym etapie złożono ok. 20 tysięcy projektów na ponad 11 miliardów złotych. Wybrane zostały obiekty, które są bardzo ważne dla społeczności i instytucji lokalnych. To jest renowacja zabytków, które są blisko ludzi” – powiedział w trakcie konferencji Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na temat Rządowego Programu Odbudowy Zabytków dostępnych na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij wpis w mediach społecznościowych

Zobacz również

Zainteresuj się innymi wpisami

Zobacz wszystkie wpisy
Skip to content