magnifier
29 grudnia 2023

Nowy Rok, nowe „Spotkania z Zabytkami”!

Grażyna Kulczyk zdradzi nam, dlaczego i w jaki sposób „rezygnuje z mężczyzn”, wspólnie odkryjemy tajemnicę jednego z obrazów Rembrandta i dowiemy się, co takiego znajdowało się na talerzach Krzyżaków mieszkających na zamku w Malborku. Brzmi ciekawie? Pierwszy noworoczny numer „Spotkań z Zabytkami” już w sprzedaży!

Już za kilka dni swoją premierę będzie mieć pierwszy noworoczny numer kwartalnika „Spotkania z Zabytkami” i zarazem kolejny w nowej, odświeżonej formule. W 2023 roku Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków przejął wydawnictwo pisma poświęconego zabytkom i nadał mu całkiem nowe życie – odtąd tytuł kojarzony jedynie z pismem przeznaczonym dla specjalistów, stał się magazynem dla każdego, kto interesuje się nie tylko zabytkami i konserwacją, ale także sztuką i szeroko rozumianą kulturą.

A co nas czeka w styczniowym numerze? Redaktor naczelny Marcin Pieszczyk wraz ze swoim zespołem po raz kolejny zapewni swoim Czytelnikom ogrom wrażeń i pasjonującą lekturę na długie godziny:

  • kolekcjonerka Grażyna Kulczyk tłumaczy nie tylko, dlaczego zaczęła wyprzedawać sztukę tworzoną przez mężczyzn, ale także swoją filozofię dotyczącą zabytkowych obiektów;
  • pisarz Jacek Dehnel zdradza, skąd wzięło się jego zamiłowanie do staroci;
  • autorka audycji radiowej i książki „Jest taki obraz” Grażyna Bastek wyjaśnia, w jaki sposób Rembrandt opowiedział biblijną historię o miłosiernym Samarytaninie.

Dowiemy się również m.in. co jedli Krzyżacy na zamku w Malborku, dlaczego w 20-leciu międzywojennym rozkopano kopiec Krakusa oraz gdzie zbudowano pierwszy w Polsce budynek sejmowy. Ponadto w styczniowym wydaniu „Spotkań z Zabytkami” znajdziemy unikatowe pokazów mieszkańców innych kontynentów, które odbywały się aż do 1934 roku w… europejskich ogrodach zoologicznych.

Najnowszy numer magazynu dostępny jest w  ponad 3 OOO punktach sprzedaży  w salonach Empik lub za pośrednictwem strony internetowej Prenumerata24.pl.

Więcej informacji o działalności pisma znaleźć można na profilu „Spotkania z Zabytkami” na Facebooku i Instagramie oraz na portalu spotkaniazzabytkami.pl.

Najnowszy numer już w sprzedaży!  KUP TERAZ!

Udostępnij wpis w mediach społecznościowych

Zobacz również

Zainteresuj się innymi wpisami

Zobacz wszystkie wpisy
Skip to content