magnifier
29 marca 2024

Dlaczego centra miast pustoszeją? Debata „Zabytki na językach” dostępna online

Czy ulica Bracka wciąż jest tym samym tętniącym życiem miejscem, o nieuchwytnej energii, w których bywają artyści i osobowości bohemy? Pustoszejące centra metropolii, wyludniające się historyczne dzielnice to rosnący problem światowych, a także polskich metropolii. Wraz z rozwojem turystyki i krótkoterminowego wynajmu mieszkań, uchodzi z centrum miast lokalna swoboda. Kraków jest niestety niechlubnym przykładem.

Magazyn „Spotkania z Zabytkami” zaprasza 3 kwietnia o 18.00 na pierwszą debatę z cyklu „Zabytki na językach”. Rozmowę będzie można zobaczyć i usłyszeć w klubie Hevre na krakowskim Kazimierzu lub poprzez bezpośredni streaming wydarzenia.

 

Wspólnie z naszymi gośćmi zastanowimy się, czy możliwe jest przeciwdziałanie pustoszeniu kulturowych centrów miast i jeśli tak to jakie strategie są możliwe?

Spotkanie poprowadzi Łukasz Gazur, rozmawiać z nim będą zaś: pisarz Wojciech Nowicki, dziennikarka Aleksandra Suława, Cecylia Malik z kolektywu Siostry Rzeki oraz Katarzyna Piotrowska, zastępczyni dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Miasta Kraków.

Debata będzie także transmitowana na żywo

Serdecznie zapraszamy!

_________________________

„Zabytki na językach” to cykl wydarzeń społeczna – kulturalnych, podczas których organizatorzy będą podejmować kluczowe tematy związane z dziedzictwem kulturowym i przemianami cywilizacyjnymi.

„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsce. Pierwszy numer, z „Damą z łasiczką” na okładce, ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa. Od numeru 7/2023 ukazuje się w nowej odsłonie jako blisko 200-stronicowy kwartalnik.

 

Udostępnij wpis w mediach społecznościowych

Zobacz również

Zainteresuj się innymi wpisami

Zobacz wszystkie wpisy
Skip to content