magnifier
04 marca 2024

Dofinansowanie prac przy zabytkach – informator dla samorządów

Zadbane zabytki to dla samorządów nie tylko źródło dumy, ale też znaczące wydatki –  utrzymanie i remonty obiektów historycznych to często ogromne koszty. To właśnie ze względu na ciężar obowiązku powstało wiele rożnych możliwości pozyskania wsparcia na prace konserwatorskie i restauratorskie, roboty budowlane i badania naukowe.

Dotacje oferują Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wojewódzcy konserwatorzy zabytków, a także fundusze europejskie. Znaczącymi funduszami dysponuje Rządowy Program Odbudowy Zabytków, a także jednostki samorządu terytorialnego. Można także zdobyć granty na badania naukowe zabytków.

Programów dotacyjnych jest sporo, a zakres finansowanych prac jest rozległy. I czasem nie jest łatwo zorientować się jakie trzeba spełnić wymagania, do kogo złożyć wniosek i jakie działania można finansować dzięki dotacjom. Te wszystkie informacje, podane w skróconej i przystępnej formie, zainteresowani znajdą teraz w jednym miejscu –  w broszurze Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków.

Oddajemy zatem w Państwa ręce informator dla samorządów: „Skąd uzyskać dofinansowanie prac przy zabytkach?” Plik z broszurą do pobrania poniżej.

Broszura samorządowa

Udostępnij wpis w mediach społecznościowych

Zobacz również

Zainteresuj się innymi wpisami

Zobacz wszystkie wpisy
Skip to content