magnifier
start

Najnowszy wpis

25 maja 2024

Kolejna publikacja z serii vademecum NIKZ już teraz dostępna w wersji cyfrowej!

Przedstawiamy kolejną nowość – „Ogródki kawiarniane w zabytkowym otoczeniu” autorstwa Romana Marcinka. Pobierz najnowszą publikację NIKZ za darmo już teraz!

Przeczytaj

Wszystkie wpisy

Pozostałe wpisy Instytutu

lupa

O tym, dlaczego warto oswoić temat śmierci


Mimo, że śmierć jest nieodłącznym elementem naszej codziennej rzeczywistości, jej temat nadal jest dla nas niewygodny i krępujący. O tym, dlaczego warto oswoić temat śmierci, o jej roli w kulturze oraz o obrzędach i rytuałach towarzyszących odchodzeniu i pochówkom, porozmawiamy w trakcie panelu dyskusyjnego pt. „Ostatnie pożegnanie. Rozmowy o umieraniu i ceremoniach pogrzebowych”. Po dyskusji odbędzie się wyjątkowy performance muzyczny – koncert pieśni pogrzebowych „Pieśni przejścia”. Więcej szczegółów w tekście.

article1

Dlaczego centra miast pustoszeją? Debata „Zabytki na językach” dostępna online


Pustoszejące centra metropolii, wyludniające się historyczne dzielnice to rosnący problem światowych, a także polskich metropolii. Wraz z rozwojem turystyki i krótkoterminowego wynajmu mieszkań, uchodzi z centrum miast lokalna swoboda. Kraków jest niestety niechlubnym przykładem. Wraz z magazynem „Spotkania z Zabytkami” zapraszamy 3 kwietnia o 18.00 do klubu Hevre na krakowskim Kazimierzu na pierwszą debatę z cyklu „Zabytki na językach”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, więc bądźcie z nami! Szczegóły w tekście.

article1

Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!


Zapraszamy do licytacji wyjątkowego oprowadzania po Cmentarzu Żydowskim przy ulicy Okopowej w Warszawie. Przewodnikiem po nekropolii będzie Michał Laszczkowski, dyrektor NIKZ, od lat zaangażowany w popularyzację kulturowego dziedzictwa Żydów w Polsce. Jest inicjatorem i wykonawcą odnowy i rewitalizacji nagrobków żydowskich w całej Polsce. Cmentarz w Warszawie to ich największe skupisko w Polsce – a może i w Europie!

article1

Konferencja prasowa z okazji premiery trzech nowych kanałów komunikacyjnych NIKZ [relacja z wydarzenia]


23 czerwca 2023 r. odbyła się premiera portalu i odświeżonego magazynu „Spotkania z Zabytkami” oraz aplikacji MonumentApp – trzech nowych kanałów komunikacyjnych Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja prasowa, która miała miejsce w pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

article1
Nic nie znaleziono Spróbuj wyszukać inną frazę
Skip to content